Café & Kåseri med Jon-Roar Bjørkvold

Velkommen til Café & Kåseri onsdag 20. mars i Det Norske Teatret - denne gangen med Jon-Roar Bjørkvold, som vil foredra om "Sangens betydning som en del av totalforsvaret".

Foto: Peder Austrud

Foto: Peder Austrud

Bjørkvold er tidligere professor i musikkvitenskap ved UiO og har hatt stor innvirkning på pedagogisk tenkning og norsk kulturdebatt. Han ga i 1979 ut bestselgeren Barnas egen sangbok basert på observasjoner av hva barn synger i barnehagen. I Fra Akropolis til Hollywood – Filmmusikk i retorikkens lys (1988), skriver han om filmmusikken og dens påvirkningskraft. I Det musiske menneske (1989), som er oversatt til åtte språk, knyttes barns spontansang til en drøfting av det musiske som et uttrykk for spontanitet og livsutfoldelse.

Bjørkvold har også skrevet Skilpaddens sang og Med musiske våpen. Han har også bidratt til en utstilling om musikkens betydning etter 22.juli.

Vi gleder oss til å ta imot han i Det Norske Teatret, 20. mars 2025

Sted: Bikuben, i andre etasje Det Norske Teatret, Kristian IV’s gate 8.

Billett kjøpes ved arrangementet.

Inngang 100,- kr for medlemmer, og kr. 200,- for ikke medlemmer, som vippses på stedet,

eventuelt betales kontant.

Tid: Dørene åpner kl. 11:00, og foredraget starter kl. 12:00, og varer om lag en time.

I Bikuben selger vi kaffe, vin og øl i tillegg til havrekjeks, brownies, croissanter mm

Kontaktperson for arrangementene er:

Nils Ove Bredvold: n-ovebr@online.no Telefon: 915 47 912

Hjertelig velkommen 🤗